StoryEditor

Krzywe buraki jednak znalazły kupca!

12.01.2021., 00:00h

Historia z happy endem? Niewykluczone, że tak właśnie zakończy się sprawa rolnika, któremu wyrosło 1000 ton krzywych buraków. Okazuje się, że część partii niedoskonałych warzyw kupi od niego Lidl. W sklepach tej sieci pojawią się one już w najbliższy poniedziałek.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o problemie pana Mieczysława Miszczaka spod Łęczycy, któremu wyrosły buraki ćwikłowe w kształcie rogali. Aż 90 proc. z nich, czyli ponad 1000 ton, nie nadaje się do handlu i przetwórstwa z uwagi na nietypowe kształty. Załamany rolnik wyliczył, że straty wyniosą przynajmniej 150 tys. zł. Tyle bowiem wydał na nasiona, nawozy, opryski i paliwo. Teraz jednak jest szansa, że odzyska włożone pieniądze, bo znalazł się chętny na zakup części partii krzywych buraków. Kupi je sieć sklepów Lidl. 

- O sprawie pana Mieczysława Miszczaka dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się od razu do niego z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw. Wierzymy, że klienci mimo to wykorzystają buraki w kuchni i w ten sposób wspólnymi siłami unikniemy zmarnowania buraków – wyjaśnia nam Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Okazało się więc, że sytuacja, z pozoru bez wyjścia, ma swój szczęśliwy finał. 

- Cieszę się, że mój apel medialny został wysłuchany i Lidl zdecydował się na zakup warzyw. To dla mnie spora ulga. W przyszłym tygodniu moje gospodarstwo zapewni dostępność buraków w sklepach sieci Lidl na terenie całej Polski – mówi Mieczysław Miszczak.

Nieperfekcyjne buraki w cenie 0,99 zł /1 kg pojawią się we wszystkich sklepach Lidl Polska od poniedziałku 18 stycznia.

Kamila Szałaj, fot. Polsat News
22. wrzesień 2023 04:20