StoryEditorKOLEJNA SUBSTANCJA Z OGRANICZENIAMI

Kolejna substancja czynna z mocnym ograniczeniem. W jakich uprawach nie wykorzystamy już bifenazatu?

22.11.2022., 09:00h

Zbliża się termin ograniczenia stosowania Floramite 240 SC. Produkt z obecną etykietą w sprzedaży będzie jedynie do 15 stycznia 2023 roku. Z jakich upraw znika substancja czynna bifenazat?

Na podstawie decyzji nr R – 501/2022d nastąpiło odnowienie substancji czynnej bifenazat, zawartej w produkcie Floramite 240 SC. Niestety nowa etykieta to istotne ograniczenie wykorzystania w uprawach, w tym jagodowych i obejmujących warzywa szklarniowe.

Produkt z obecną etykietą może być wprowadzony do sprzedaży i dystrybuowany do dnia 15 stycznia 2023 roku. Sadownicy i rolnicy czas na stosowanie mają do 15 stycznia 2024 roku.

Jakie uprawy zostały pominięte w nowej etykiecie Floramite 240 SC?

Przypomnijmy, że Floramite 240 SC to środek przędziorkobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny, o działaniu kontaktowym, przeznaczony do zwalczania przędziorka chmielowca w uprawach w gruncie oraz pod osłonami w ogórkach i truskawkach, pod osłonami w pomidorach, oberżynie, papryce, różach i chryzantemach.

W nowej etykiecie znajdują się tylko i wyłącznie róże oraz chryzantemy w uprawie w szklarniach stałych. Natomiast w przypadku stosowania środka ochrony w uprawach małoobszarowych nowa etykieta obejmuje jedynie szkółki roślin ozdobnych.

image
Ochrona kapusty

Biologiczne rozwiązania w ochronie kapusty

Opr. Bernat Patrycja

inf. pras. UPL POLSKA

Fot: Bernat Patrycja

26. maj 2024 04:36