StoryEditorWiadomości ze świata

Kolejny dobry sezon dla cebuli dymki z Egiptu. Spodziewali się dużo niższego popytu

11.01.2023., 10:14h

Egipt co roku zalicza bardzo dobry sezon, jeżeli chodzi o eksport cebuli dymki. W tym roku mimo tego, że zimowy sezon wiąże się ze szczególnymi wyzwaniami, popyt na dymkę jest stabilny, a eksport na rynek europejski wciąż rośnie.

Mai Yassin, który jest dyrektorem do spraw eksportu w firmie Stars of Export, omówił bieżący etap sezonu wiosennej cebuli, który nie ukrywa, jest trudny.

Czytaj także: Cebula perfekcyjnie chroniona

— Sezon na cebulę dymkę w Egipcie jest dość poprawny, produkcja była na stosunkowo dobrym poziomie. Oczywiście sezon zimowy, zawsze wiążę się ze szczególnymi wyzwaniami, ponieważ pogoda może zniszczyć spory procent plonów w mgnieniu oka, bez ostrzeżenia. Jednak ogólny popyt na cebulę dymkę jest obecnie stabilny, co jest dla nas bardzo pozytywne — powiedział Mai Yassin, portalowi Freshplaza.

Koszty rosną wszędzie, co odbija się na cenach proponowanych odbiorcom końcowym, konsumentom. Mimo tendencji zwyżkowej popyt nie zmalał i utrzymuje się na dość dobrym poziomie.

Egipska cebula dymka, trafia na rynek europejski

— Nasza cebula dymka jest w większości wysyłana na rynek europejski, z naciskiem na Wielką Brytanię, Spodziewaliśmy się, znacznie mniejszego popytu, ze względu na aktualną sytuację i wszystkiego, co się teraz dzieje na świecie. Sezon jednak jest bardzo przyzwoity i co najważniejsze, sytuacja ta wydaje się być stabilna. Sezon dla nas jako Stars od Export jest wystarczająco dobry i mamy nadzieję, że uda nam się zbliżyć do końca sezonu do poziomu z zeszłego roku, a nawet lepszego — podsumowuje Yassin.

 

Źróło: Freshplaza
fot: Stars of Export Facebook

19. maj 2024 09:58