StoryEditorOstre słowa Kołodziejczaka

AgroUnia: Import rosyjskich ogórków do Polski. Interes kwitnie, a rządzący nic z tym nie robią?

28.10.2022., 14:10h
Dzisiaj lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak zorganizował konferencję prasową poświęconą ważnej kwestii, jaką jest rozwijający się i kwitnący import ogórków z Rosji. Padły ostre oskarżenia.

— Dzień dobry, witam Państwa na konferencji prasowej poświęconej bardzo ważnemu tematowi, a jest to przywóz ogórków z Rosji, który kwitnie. Ja nazywam się Michał Kołodziejczak, jestem prezesem AgroUnii, razem ze mną na konferencji jest też Wiktoria Jędruszkowiak z Inicjatywy Wschód. Dziś razem będziemy o godzinie 18:00 na strajku klimatycznym, na strajku kryzysowym i będziemy jasno opowiadać na temat zmian, które muszą być wprowadzone w Polsce, w życiu, w handlu, w wielu dziedzinach życia, tak żeby kryzys nie dotykał tych, którzy są najbiedniejsi i to nie najbiedniejsi musieli za wszystko płacić — zaczyna lider AgroUnii.

image
Lider AgroUnii na Broniszach. Ceny warzyw na giełdzie, a na sklepowych półkach. Kto na tym zarabia?

Kołodziejczak o Burym: Dorabia się w trakcie kryzysu na handlu z Rosją

W czasie wystąpienia Michał Kołodziejczak zaprezentował etykietę, która znajdowała się na kartonie zbiorczym importowanych ogórków. Jak się okazuję, importerem tego towaru jest firma, której prezesem jest senator Jacek Bury.

image

Michał Kołodziejczak. Protest - ogórki importowane z Rosji

FOTO: fot. Facebook Agrounia

— To jest etykieta z kartonu, który został przywieziony z Rosji. Importerem tych ogórków jest firma, której prezesem jest senator Bury. To jest niesamowite, że Ci posłowie, ten poseł jasno się wypowiada, że trzeba wstrzymywać handel, z czym my się oczywiście zgadzamy, trzeba się oddzielać od Rosji, a sam dorabia się w trakcie kryzysu na handlu z Rosją. To jest niesamowite i obnaża to hipokryzję polityków, na którą my się nie zgadzamy — mówi Michał Kołodziejczak.

Etykieta, która trzyma Michał Kołodziejczak to zdjęcie, które zostało nadesłane od osoby, która znalazła ogórki,i w tak opisanym kartonie na giełdzie hurtowej w Katowicach.

Czytaj także: Agrounia – To jest całkowita destabilizacja rynku żywności!

Jak wskazuje etykieta, jest to ogórek wyprodukowany w Rosji, zaimportowany do Polski przez Białoruś.

— Dzisiejszy strajk kryzysowy, który pokazuje, że politycy nie czują normalnego człowieka, nie wiedzą co dzieje się w naszym społeczeństwie. Ja zadaję publiczne pytanie Szymonowi Hołowni. Panie przewodniczący, co dalej z przywozem ogórków z Rosji przez członka Polska 2050, to jest niesamowite,że Wy na to pozwalacie. Mamy informację, że jest to temat, o którym bardzo dużo mówi się w kuluarach sejmowych, ale ciągle ktoś boi się stanąć i powiedzieć, że firma, której prezesem jest Jacek Bury senator Polski 2050, stoi właśnie za przywozem tych ogórków z Rosji — mówili lider AgroUnii.

Padły też ostre słowa krytyki, z ust lidera AgroUnii

— To jest jasne wspieranie reżimu Putina i pokazywanie ludziom, którzy tam pracują, że nie będzie żadnej zmiany, że politycy nie wymagają zmian, że oni zgadzają się na to wszystko, ale na to nie zgadza się normalny człowiek. To my na tym cierpimy — dodał Michał Kołodziejczak.

Zwróciliśmy się bezpośrednio o komentarz w tej sprawie do senatora Jacka Burego. Czekamy na odpowiedź.

Oto oświadczenie jakie otrzymaliśmy:

Nie zamierzam komentować w przestrzeni publicznej działalności mojej firmy, której wszystkie działania prowadzone są zgodnie z polskimi i europejskimi przepisami.

Ubolewam, że Pan Michał Kołodziejczak nie skontaktował się ze mną osobiście w celu uzyskania odpowiedzi, tak jak robił to prosząc mnie o wsparcie finansowe jego organizacji deklarując troskę o polskie rolnictwo i konsumenta.

Nie żałuję przekazanych mu środków pieniężnych, ponieważ mam nadzieję, że zostały dobrze spożytkowane. 

Jednocześnie deklaruję, że tak jak 30 września 2020 roku podczas protestu Agro Unii, kiedy PiS kolejny raz odwrócił się plecami od polskich rolników, dalej będę walczył o interes ludzi pracy w Polsce.

 

Jacek Bury

 

Bernat Patrycja

19. kwiecień 2024 06:55