StoryEditorMaga Foods wznawia współpracę

Maga Foods stopniowo odzyskuje partnerów biznesowych po wykreśleniu z listy sankcyjnej

11.10.2022., 15:00h

Maga Foods pod koniec kwietnia 2022 roku trafiła na polską listę sankcyjną. Teraz stopniowo odzyskuje partnerów biznesowych, po błędzie urzędników, który zamroził działalność firmy na kilka miesięcy.

Firma Maga Foods specjalizuje się w produkcji sałatek. 26 kwietnia 2022 roku trafiła na listę sankcyjną wraz z 35 podmiotami i 15 obywatelami Rosji. Decyzja została wydana przez MSWiA. Firma apelowała do Mariusza Kamińskiego o usunięcie z listy.

Czytaj także: Maga Foods po trzech miesiącach wykreślona z listy sankcyjnej

Po trzech miesiącach od trafienia na listę sankcyjną została z niej wykreślona. Maga Foods została przejęta od holenderskiego Signature Foods przed spółkę Brandez. W spółce tej udziałowcami jest aż 53 pracowników Maga Foods, wśród których jest prezes Piotr Pawiński.

Teraz stopniowo odzyskuje biznesowych partnerów i wznawia współpracę z największymi odbiorcami. W dzienniku „Puls Biznesu” czytamy, że firmie nie udało się wznowić współpracy z mniejszymi odbiorcami, ponieważ Ci nie mogli czekać, aż problem zostanie rozwiązany i przeszli do konkurencji. Piotr Pawiński, prezes Maga Foods spodziewa się w tym roku przychodu mniejszego o około 40% w porównaniu do 2021. Największym wyzwaniem będzie uniknięcie straty netto i EBITDA.

Przez trafienie na listę sankcyjną na dzień dzisiejszy w firmie zatrudnionych jest o 60 osób mniej.

opr. Bernat Patrycja na podstawie: Wiadomości.handlowe
Fot: Piotr Pawiński Linkedin

29. maj 2024 08:19