StoryEditorWybuchowy burak

Pocisk artyleryjski – nietypowy burak w transporcie

27.10.2022., 09:57h
Michał CzubakMichał Czubak

Wybuchowy „burak” odkryty na terenie Cukrowni Krasnystaw. Pocisk artyleryjski przyjechał w transporcie buraków, interweniowali saperzy.

Niewybuch przyjechał na teren cukrowni schowany w jednym z transportów buraków

25 października policja z Krasnegostawu (woj. lubelskie) została poinformowana o przedmiocie, który przypomina pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Samo znalezisko najprawdopodobniej przyjechało do cukrowni w jednym z transportów buraków. Niebezpieczne żelastwo zabezpieczono i przekazano wezwanym na miejsce saperom, którzy zajęli się „burakiem” i zdetonowali go w bezpiecznym miejscu na terenie wojskowym.

Rolnicy bardzo często podczas prac polowych znajdują różnej maści niewybuchy. Niekiedy nawet nie wiedząc o tym, że natrafili na niebezpieczny pocisk. Tak zapewne było i tym razem, bo w przeciwnym wypadku pocisk artyleryjski nie pojechałby w transporcie do cukrowi.

Policja apeluje - niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchami grozi nawet utratą życia

Stąd apel policjantów z Krasnegostawu. - W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką policji – mówi asp. Jolanta Babicz.

Michał Czubak

Fot. KPP Krasnystaw

22. czerwiec 2024 01:40