StoryEditorZłapani na gorącym uczynku

Ukradli ponad 0,5 tony cebuli - co im teraz grozi?

08.10.2022., 08:25h
Na gorącym uczynku została zatrzymana para. Kobieta 56 lat i jej partner lat 59. Pod osłoną nocy kradli z pola cebulę. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Co im grozi?

Na kradzieży, przyłapani na gorącym uczynku została złapana para, która kradła cebulę prosto z polaŁącznie policja zabezpieczyła ponad 0,5 tony cebuli. 56-latka i 59-partner kobiety za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im pozbawienie wolności do 5 lat.

image

Złodzieje cebuli złapani na gorącym uczynku

FOTO: fot. Lubelska.policja.gov

Do zdarzenia doszło 07.10.2022 roku około godziny 21, gdy policjanci z Posterunku Policji w Tarnogrodzie pojechali na teren pól, zlokalizowany między miejscowościami Tarnogród – Bukowina. Tam zastali na polu dwie osoby, które kradły cebule.

Para pochodziła z powiatu biłgorajskiego. Szybko ustalono właściciela upraw, który po dotarciu na miejsce, stwierdził, że od kilku dni ginie mu cebula. Ta, która była właśnie przygotowywana do wywiezienia z jego pola, to nie są wszystkie straty.

image

Złodzieje cebuli złapani na gorącym uczynku

FOTO: fot. Lubelska.policja.gov

Policjanci zabezpieczyli 145 kilogramów cebuli, natomiast kolejne 100 kilogramów ujawniono w miejscu zamieszkania pary. W trakcie przeszukiwania zabezpieczono kolejne 24 worki wyłuskanej już cebuli. Każdy worek to 15 kilogramów. Łącznie zabezpieczono ponad 0,5 tony cebuli. Właściciel wstępnie oszacował starty na około 2000 złotych. Za kradzież para odpowie przed sądem, gdzie grozi im otrzymanie kary w postaci pozbawienia wolności na okres 5 lat.

image

Złodzieje cebuli złapani na gorącym uczynku

FOTO: fot. Lubelska.policja.gov

opr. Bernat Patrycja

Źródło i foto:lubelska.policja.gov

22. czerwiec 2024 01:13